k maraş haber

istanbul escort

81 ilde 81 orman projesi Gaziantep !

“81 İlde 81 Orman Projesi’’ kapsamında Gaziantep İş Bankası ile TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, Nurdağı bölgesinde olan orman alanında birlikte incelemelerde bulundular.

“81 İlde 81 Orman Projesi’’ kapsamında 2008 yılında imzalanan protokolde yer alan; “Ülkemizde her yıl yaklaşık 3000 hektar orman alanı yangınlara maruz kalmaktadır. Orman varlığımızın genişleterek erozyon ile mücadelede etkili olunması, karbon tutumunun artırılması, ormansızlaşma konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi ile orman ve fidan dikme sevgisinin çocuklara aşılamak amacıyla yola çıkılan projede 81 ilde 2.205.000 adet fidan dikimi ile toplamda 1470 hektar orman alanı tesis edilmesi öngörülmüştür. Proje kapsamında 2012 yılı sonu itibariyle dikimler tamamlanarak, 2017 yılı sonuna kadar bakım, koruma ve tamamlama çalışmaları sürdürülecektir’’ ifadeler doğrultusunda Gaziantep İş Bankası ile TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, Nurdağı bölgesinde olan orman alanında incelemelerde bulundular.“81 İlde 81 Orman” Projesinin Ortakları; Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Ağaçlandırma sahalarının tesisi ve bakım çalışmaları) , TEMA Vakfı (Proje sahalarında yapılan çalışmalarının izlenmesi, değerlendirme, kontrolü ve raporlanması), İş Bankası (Tüm çalışmaların sponsoru.)

TEMA VAKFI UMUT YEŞERTİYOR

TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu’ndan aldığımız bilgiye göre; “Gaziantep Nurdağı bölgesinde oluşturulan bu alanda ağaçların bir kısmının 2 metrenin üstünde olduğunu her yıl olduğu gibi bu yılda yerinde yaptığımız incelemelerle gördük.” dedi. Gaziantep Osmaniye otoyolu üzerinde bulunan bu orman alanı sayesinde motorlu araçlardan çıkan eksoz gazı kirliliğinin bir kısmını bile engelliyor olması ile diğer birçok faydalarının olduğunu hepimiz biliyoruz. Temennimiz benzer projelerin artarak devam etmesi yönündedir.

Binlerce canlının yanmaması için orman yangınlarına amam dikkat!!!!!!
Toprağımızı yakarak yok etmemek için anız ayngınlarına amam dikkat!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir