k maraş haber

Ali Öztunç’tan Aksu Çayı tepkisi!

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, gazetecilerle düzenlediği basın toplantısında Çevre ve Şehircilik bakanlığının raporuna değindi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Aksu Çayında çimme çağrısı yapan Öztunç; “Aksu çayı ile ilgili mücadelemi biliyorsunuz. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Aksu çayının temiz olmadığı yönünde, temizlenmesi yönünde önerge verdimi, mecliste konuşma yaptım. Aksu çayı ile ilgili sayın bakanlıktan Aksu Çayı’nın temiz olduğu yönünde bir açıklama var. Öncelikle herkes biliyor ki Aksu Çayı temiz değil. Herkes biliyor ki Aksu Çayı kirli. Bakanlık nasıl Aksu Çayını temiz diye gösteriyor? Hayret ediyorum ben. Sayın bakan bir çağırım var; ‘sayın bakanım eğer teşrif ederseniz buyurun gelin Kahramanmaraş’a, siz kabul ederseniz bende sizinle birlikte gelin Aksu Çayında birlikte çimelim.   Eğer ‘yok çimemem’ derse yüzeriz, ona da yok derse, bir yudum su içelim. Aksu çayı temiz değil sayın bakanım. Sizi kandırıyorlar, size aksu çayı temizdir diye kim söylüyorsa yalan söylüyordur.” diye konuştu.

Ali Öztunç’un açıklamalarından bazı başlıklar;

“KAHRAMANMARAŞ’TA PATATES ÜRETMEK YASAKLANDI”

“Patates üretimi Kahramanmaraş’ta yasaklanmış, tuhaf yani. Kahramanmaraş’tan ne istiyorsunuz? Patates üretimi niye yasaklanır, kimleri zengin etmek istiyorsunuz? Ne üretecek bu insanlar? Patates ekmek, soğan ekmek yasak, domates almış başını gitmiş, biberin kilosu belli, ne yiyecek bu millet? Patates üretimini Kahramanmaraş’ta yasaklamak Adalet ve Kalkınma Partisinin Kahramanmaraş’a bakışını bir kez daha ortaya çıkartmıştır. Bunlar Kahramanmaraş’a kötü bakıyorlar. Yakında kuru soğanı bile bulamaz hale geleceğiz artık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir