Gaziantep masöz Kocaeli masöz Mersin masöz Diyarbakır masöz Hatay masöz Manisa masöz Kayseri masöz Samsun masöz Balıkesir masöz Ankara masöz

nakliye şirketleri, araba kiralama istanbul

Aşk Olsun Demet Cengiz raflarda yerini aldı 2018

Aşk Olsun Demet Cengiz raflarda yerini aldı 2018

Aşk Seni Bulur kitabıyla adından söz ettiren Demet Cengiz bu kez Aşk Olsun kitabıyla okurun karşısına çıkıyor. İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan kitapta Cengiz, kendi içsel yolculuğunu aşkla buluşturuyor…

Bir kadın bir kuşa âşık olmuş. Olamaz mı? Sadece masallarda mı olur? Bu masal değil, aşk denen gizeme kanat çırpan bir kadının gerçek hikâyesi…  Bu öyküde esas kız, esas oğlanı kurtarmaya çalışıyor. Kılıç çekilecek, ejderhalar, dövüşülecek büyücüler, aşılacak duvarlar, geçilecek hendekler var. Esas kız, kurtarabilecek mi kuleye kapatılan prensi?
Aşk engel tanır mı? Aşktan daha güçlü duygular var mı? Yazar, kuleye kapatılan prensi kurtarmak için çıktığı yolculukta bu soruların yanıtlarını arıyor ve buluyor.
Aşk sizi cennete de götürebilir cehenneme de. Bazı aşklar ise ikisine de…
 
Demet Cengiz içsel ve dışsal yolculuklarını tüm şeffaflığıyla Aşk Olsun kitabında yazıyor. Aşk Seni Bulur kitabının devamı niteliğindeki Aşk Olsun kitabında yazar, kendi hayatının kapılarını okurlarına açıyor. Yazar içindeki dervişe, şaire ve filozofa dışarı çıkma izni veriyor. Yaşadığı akıl almaz mucizeleri, günlük hayatın herhangi bir sıradanlığıymış gibi soğukkanlılıkla anlatıyor. Bir kuşa âşık oluyor, bir sineği evlat ediniyor. Her ne kadar içindeki şair, filozof ve derviş söz almış olsa da içindeki romantik fırlama da susmuyor.

Kapak çizimini Bahar Korcan’ın yaptığı kitapta yazar, samimiyetle kimi zaman kendini yeriyor kimi zaman da Tanrı’ya isyan ediyor.

“Her kahraman aynı zamanda katildir de, bunu hatırla!” diyen yazarın kitabını okurkenyazarın zamana sığdıramadığı boyutlar ötesi aşkına tanıklık edeceksiniz.

Aşk Olsun Kitabı Hakkında

Bir öykü anlattım sana, bu dünyanın ötesinden, evvelinden; içinde kanatlar olan. Bal rengi gözleriyle, ruhun derinliklerini görebilen bir kartal kanatlarını açmıştı. Sadece yüreğiyle dinleyenler anlamıştı. 

Bir rüya anlatacaktım sana, deli olduğumu düşünecektin. Anlatsaydım keşke. Düşünseydin keşke.

Nerede o dağları delen adamlar? Çölleri geçenler? Kulelere tırmananlar? Cadıyı kovalayanlar? Kötü kalpli büyücüyü haklayanlar? Hadi, demiştim, bu öyküde esas kız kurtarsın esas oğlanı. Ne çok hendeğin vardı, aşılacak. Ne çok ejderhan vardı, dövüşülecek. Ne çok korkun vardı, kovulacak. Ne çok büyücün vardı, savaşılacak…

Bu kitapta Demet Cengiz, sağ elini kalbine koyup, “Aşk Olsun” diyerek derviş selamı veriyor, okurun önünde eğiliyor. 

“Ne âşık olmak zorundayız ne arif ne de âlim. Hatta pervane olmak zorunda bile değiliz” diyor.

Ve ekliyor:

Hayat denen bu oyunun kazananı yok, biliyorsun değil mi? Sonunda herkes ölüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

porno indir

sex hikayeleri