k maraş haber

Çelik kimdir?

Müzik piyasasında sessizliği tercih eden ve en son çalıştığı albümünün kapak fotoğrafı için çıplak poz vermesi ile gündeme gelen ünlü şarkıcı Çelik kimdir? Ünlü şarkıcının başarılarla dolu kariyer hayatı ve özel yaşamı hakkında merak ettikleriniz haberimizde…

Çelik kimdir? Çelik aslen nerelidir? Çelik hangi burç? Çelik kaç yaşında?

Çelik 12 Mayıs 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen İstanbullu olan Çelik boğa burcudur.

Çelik kimdir?

Sanat camiasında Çelik ismi ile tanınan şarkıcının tam adı Çelik Erişçi’dir. 12 Mayıs 1966 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Pendik Süreyya Paşa İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi Pendik Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü’nde tamamladı. Ancak okula bir süre gittikten sonra devam etmek istemedi ve bu bölümü bıraktı. Ailesinden gizli bir şekilde konservatuvar sınavlarına girdi. 1985 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nü kazandı. Kontrabas enstrümanı bölümünü seçti. Ancak babasının vefat etmesi üzerine geçimini sağlamak için çeşitli yerlerde çalıştı. Caddebostan Minder Bar / Zeki-Çetin Müesseseleri’nde gitar çaldı, şarkı söyledi. 1991 yılında İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi ile birlikte ‘İzel, Çelik, Ercan’ isimli bir müzik grubu kurdu. Grup ile birlikte Özledim isimli albümü çıkardı. İstanbul Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda sözü ve bestesi Çelik’e ait olan “Dön Artık” isimli şarkı ile dereceye girerek 3. seçildi. 1992 yılında Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde ise “En İyi Grup” Ödülü’nü aldılar. Ancak daha sonra müzik kariyerine tek başına devam etme kararı alan Çelik, gruptan ayrıldıktan sonra 1994 yılında ilk solo albümü olan Ateşteyim’i çıkardı. O yıl büyük satış rekoruna ulaşan albümde yer alan “Ateşteyim”, “Güle Güle”, “Meyhaneci” gibi şarkılar hit oldu.

Elma Kabare’de Müjdat Gezen, Cenk Koray, Cem Özer, Ayşen Gruda gibi ünlü isimlerle çalıştı. Çelik daha sonra gruptan ayrıldı ve yoluna tek başına devam etmeye karar verdi. Çelik Erişçi solo albümleri ile de başarılı oldu ve pek çok hit şarkıya imza atıp ödüller aldı. 2002 yılında Yol isimli ikinci albümünü çıkardı. Devamında çıkardığı Affet albümünü hayranlarıyla buluşturdu. 2005 yılında “Gariban” albümü ile iki yıllık aranın ardından en güzel şarkılarla müzik severlerin karşısına çıktı. Çelik Erişçi, 2002 yılında eski manken Buket Saygı ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Atilla Ata adında bir oğlu vardır. Çift 2005 senesinde evliliklerini noktaladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir