Evde yapılacak işler ve evde para kazanma adlı yazı dizimizin bu bölümünde evde takı tasarımı ve sosyal medyada satışı konularını inceleyeceğiz.

Evde Çeşitli takılar Yaparak para kazanma

Bayanların vazgeçilmezi takı ve aksesuar her ne kadar her yerde satılsada her zaman yeniliğe açık bir sektör olup belli bir şekil ve çizgisi olmayan sadece göze hitap eden milyonlarca çeşitliliğe sahip bir objedir.

Takı ve aksesuar satış ve imalat olarak çok karlı bir sektör olup kar marjı %300-1000 arasında hatta başarabilirseniz daha yüksek meblağlar kazanılabilecek bir ürün çeşididir.

 

Metal plastik cam tahta taş vb. materyallerin kullanılarak yapıldığı binlerce değişik ürün tasarlıyabilir ve satabilirsiniz.

Takı tasarım kursları ve internet ortamında yapacağınız aramalarla bu sektörün ne kadar geniş ve sonsuz olduğunu görebilir ve kar marjlarının tatminkar olduğunu anlarsınız.

Takı ve aksesuar imalat  malzemeleri belli başlı aksesuar mağazalarında adet ve kilo olarak satılmakta olup genellikle renk ve çeşit bakımından en son çıkan malzemeleri kolaylıkla bulabilir ve basit el aletleri kullanarak üretebilirsiniz.

Düşük bütçeler ile yapılan bu tarz üretim ve tasarımlar uzun vadede çok karlı bir yatırıma dönüşebilir. Sosyal medya üzerinden ve e ticaret siteleri üzerinden rahatlıkla satabileceğiniz takı ve aksusuarları kendinizi geliştirerek etrafınızda bulunan bijuteri ve aksesuar mağazalarınada rahatlıkla satabilir veya bu tarz satış yapan yerlerde fason iş alabilirsiniz.

 

Aksesuar ve boncuk toptan satan yerlerin  çoğunda evlere iş verilir yazısını görürsünüz normal şartlarda çok küçük meblağlar olarak görülen bu işlerde aylık tek başına ev ortamında asgari ücrete yakın meblağlar kazanan ev hanımı mevcuttur. Evinizde montaj yapmak için aldığınız işleri etrafınıza dağıtarak arada para kazanma imkanınız olabilir.

Genellikle belli başlı modellerin satıldığı mağaza ve sosyal medyada değişik ve aykırı tasarımlar klasik modellere göre daha hızlı ve karlı şekilde satılmaktadır.ortalama 2000-2500 tl lik bir yatırım yaparak ev ortamında yapıp satacağınız bir ek gelire sahip olabilir belkide sosyal medyada çok aranan takı modellerinin tasarımcısı olabilirsiniz.

Evde yapılacak işler ve evde para kazanma  evde takı tasarımı ve sosyal medyada satışında reklam gereklimidir?

Sosyal medya reklamları ve tanıtımı özellikle müşteri portföyü oluşturmak için çok önemli olup her gün en az 1-2 ürün paylaşmayı ve oluşturmayı ihmal etmeyiniz. Eski tasarımlardan örnekler toplayıp bunlar üzerinde değişikler yaparak yeni modeller oluşturabilirsiniz.özellikle kimsede olmayan modeller üzerinde yoğunlaşarak benzersiz ürünler oluşturabilir ve rakiplerinizle rekabet yapmak zorunda kalmazsınız

 

Özellikle yabancı medya üzerinden magazin sayfalarını takip ederek yurt dışındaki tasarımların benzerlerini oluşturmaya çalışınız bu hem tasarım yaparak zaman kaybetmenizin önüne geçer hemde hazır müşteri portföyü olan bir ürün üretmenize olanak sağlar