Kahramanmaraş İstikbal Hüsna Centroom yöneticilerinden Adem Mağralı, Kahramanmaraş’ın 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 8 Şubat 2020 Cumartesi günü 5 Bin kişiye Tirşik ikramında bulunacakları açıkladı.

Adem Mağralı'dan 5 bin kişiye tirşik

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşecek yüzlerce etkinlik 12 Şubat’a kadar devam edecek. Kahramanmaraş’ın sevilen işadamlarından İstikbal Hüsna Centroom yöneticisi Adem Mağralı’da 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 5 Bin kişiye Andırın Doktoru olarak bilinen Tirşik ikram edeceklerini söyledi.

Geleneksel Tirşik Şöleni olarak her yıl Tirşik ikramı yaptıklarını söyleyen Mağralı, ‘’Her yıl olduğu gibi bu yılda Andırın doktoru olarak bildiğimiz Tirşik ikramımızı bu yıl Kahramanmaraş’ın 100. Yıl etkinlikleri kapsamında yapacağız. 5 Bin kişilik Tirşik ikramımız olacak. Tarihi müşterilerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz bir anket ile belirledik. 8 Şubat Cumartesi günü mağazamız önünde hem Tirşik ikramında bulunacağız.  Andırın ilçemize has tirşik, sağlığa yararlarından dolayı halk arasında “Andırın Doktoru” olarak bilinir. Tirşiğimiz Andırın’da hazırlanacak. Yöresel lezzetimizi her yıl olduğu gibi bu yılda hemşerilerimize ikram edeceğiz. Tirşik’in faydalarını saymakla bitirmeyiz ama bir kaçından bahsetmek gerekirse, Tirşik çorbası bir çok hastalığa şifadır. İştah açma özelliğine sahiptir.