Gaziantep masöz Kocaeli masöz Mersin masöz Diyarbakır masöz Hatay masöz Manisa masöz Kayseri masöz Samsun masöz Balıkesir masöz Ankara masöz

nakliye şirketleri, araba kiralama istanbul

Kaygusuz; Ben macera peşinde değilim

Dulkadiroğlu bağımsız Belediye başkan Adayı Ejder Kaygusuz belediye yönetmek, bir bilgi birikim ve tecrübe ister dedi. Hayatında hiç bir yöneticilik yapmamış, devletin içinde tecrübe edinmemiş birini belediye başkanı seçerseniz, sadece onun macerasına destek vermiş olursunuz. Bu gün bir kurumda daire Başkanı olmak için bile 10 yıl kamu görevi şartı aranırken, belediye Başkanı olmanın şartı yoktur. Bu şartı seçenler koyacak ve seçerken tecrübe, bilgi ve birikimine dikkat edecek.

Her ne kadar istisnalar kaideyi bozmasa da belediye Başkanı olarak başarı göstermek için bu kriterler esastır. Belediye Başkanlığı bir kanun, nizam ve yönetmelik işidir. Buda yetmez TEKNİK bir iştir. Hiç bir tecrübesi olmayan ve teknik olarak ehliyet sahibi olmayan biri belediye başkanı olmak istiyorsa bir fors, sükse veya macera peşindedir

Şahsen ben bir macera peşinde değilim. Bu işin mutfağında yetiştim. 25 yıllık kamu görevimde; beş yıl öğretmenlik ve okul müdürlüğü, 10 yıl Çevre bakanlığında çevre denetimcisi – Şube Müdürlüğü, bir yıl Gıda ve Tarım Bakanlığında Kimyager olarak çalıştım ve dokuz yıl Kahramanmaraş belediyesinde hem yöneticilik, hem de kimyager olarak çalıştım.

Örneğin; DULKADİROĞLU ilçesinin çevre sorunları çok büyüktür. Teknik olarak bu sorunu çözmek lazım. Karacasu, Karadaş Toki ,Karaziyaret, Erkenez, Karşıyaka Aksu, Osmanbey ve Sümer mahalleleri artık yaşanmaz duruma geldi. Çok yoğun bir endüstriyel kirli suya ve koku emisyonuna maruz kalmış durumda. Bu teknik olarak çözülmesi gereken acil bir durumdur. Ancak mevcut belediye yönetimlerinin dikkatini bile çekmemiştir. Çünkü onlar için önemsiz bir konudur. Çevre kirliliği konusu teknik olarak bir liyakat sahibiyim. Zira 10 yıl Çevre Bakanlığında çalıştım. Meslek olarak da Kimyagerim. Çevre kirliliği konusunda yatırımcı ve sanayicimize hiç bir ek maliyet getirmeden tamamen AB çevre fonlarından yararlanarak ve birlik kurmak yoluyla bu sorunları çözeceğiz. Böylece sanayicimiz çevre yatırımları yapmak yerine istihdam artırıcı yatırımlar yapacaktır.

Yine ilçemizin turizm potansiyelini gün yüzüne çıkarma konusunda kesin kararlıyız. Bu konuda dirayet göstereceğiz. Yıllık bir milyon turist kapasitesi olan Germenicia müzesini kurmak ve ilçemizi dünya kültür mirasına dahil etmek prestij projemdir. Böylece Namık Kemal, Bağlarbaşı ve Dulkadiroğlu mahalle sakinlerimizin sit alanı adı altında hayatlarına ve konutlarına konulan haksız ipoteke son vereceğiz.
Bir çok adayın ilgisini çeken ve proje yürütmeciliği yaptıkları projelerimizden biri de Tarıma dayalı organize sanayi bölgesi projesidir. Yıllık 3000 aileye sera ve açık tarım alanları tahsis ederek katma değeri yüksek endemik, aromatik ve kapalı sera üretimi yapılmak üzere alan tahsis edeceğiz. Hatta sera ile ilgili 1000 metrekare örnek projemizi hazırlayıp bitirmiş bulunmaktayız.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçemizdeki kardeşlerimiz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde artık kişilerin bilgi, birikim ve tecrübelerine oy verecekler. Bu kadim şehirdeki kardeşlerim artık varlık içinde yokluk çekmeyeceklerdir. Su içinde susuz kalmayacaklardır. Siyasi parti amblemi arkasına sığınma dönemi bitmiştir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

porno indir

sex hikayeleri