k maraş haber

istanbul escort

Sami Kervancıoğlundan Kurban Bayram mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Başkanı ve Kervan Pastaneleri ve Alpedo Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, tüm İslam âleminin bayramını kutladı.

Sami Kervancıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bayramlar; Rabbimizin bize lütfettiği kardeşlik ve huzur günleridir. İçerisinde pek çok sembol, anlam ve değer taşıyan kurban ibadeti, sadakatin, teslimiyetin ve fedakârlığın en büyük göstergesidir.

Kurban Bayramı Bütün Müslümanların sevincidir. Bu bayram, çeşitli sebeplerle zulme uğrayan, şiddet ve ölüm korkusuyla yurtlarını terke mecbur bırakılan, ülkemize sığınan muhacirlere Ensar olmaktır.

Bugün İslam coğrafyasında hikmetini yitirmiş medeniyet havzasının mirasçıları olan bizler, silahın gücüyle değil, selâmın rahmetiyle birbirimize karşı güveni tesis ederek barışı ve esenliği pekiştirelim. Evlatlarımızın, kardeşlerimizin, canlarımızın akan kanlarına dur diyelim. Ümitsizlik vadilerinde yuvarlanan insanlık adına ümit olalım.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, masum vatandaşlarımızı katleden, huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya çalışan her çeşit terör fitnesinin ortadan kalkması, huzurun, birliğin, dirliğin daim olması için dua edelim. Kardeşliğimizin kıymetini bilip onu yaşayalım.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, tüm İslâm âleminin mübarek Kurban bayramını kutluyor, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, şehrimize, ülkemize ve dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Kurbanlarınız makbul, Bayramınız mübarek olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir